Investīcijas dažādām situācijām – ko der atcerēties?

Lendeeno - investīcijas

Investīcijas daudziem ir ļoti svešs un līdz galam neizprasts jēdziens. Mūsdienās arvien vairāk cilvēku dažādos veidos sāk investēt, un tas var palīdzēt tieši vecumdienās, kad investīciju ceļā būtu izveidojušies uzkrājumi. Ņemot vērā, ka investīcijas savu popularitāti tikai lēnām iegūst dažādos virzienos, sākotnēji ir nepieciešams saprast – kas īsti ir investīcijas, kādos veidos investēt un ko par investīcijām der atcerēties! Turpini lasīt rakstu un tā turpinājumā noskaidro galveno informāciju, kas jāzina par investīcijām!

Investīciju jaunākais virziens ir investīcijas kredītos. Kā investēt kredītos un kā salīdzināt, lai saprastu, kur investēt? Lasi un uzzini Lendeeno.com sagatavotajā rakstā!

Investīcijas – kad zināt, ka esi tam gatavs?

Investēt nozīmē “ieguldīt”. Lai saprastu detalizētāk, tas nozīmē, ka cilvēks iegulda savus līdzekļus, lai vēlāk kādas darbības rezultātā gūtu peļņu. Kāpēc investēt? Šādu jautājumu nereti uzdod cilvēki, kuri ar investīcijām nav saskārušies, un atbilde ir vienkārša – lai pavairotu līdzekļus! Investīciju apmēri var būt atšķirīgi katram cilvēkam, un to apjomus lielākoties ietekmē divi faktori: 

  • finanšu mērķi. Sākotnēji ir jāsaprot, ko vēlaties panākt ar investīciju. Vienam tas var nozīmēt līdzekļus auto iegādei, citam – ceļojumu. Jo vairāk investēsi, jo vairāk varēsi nopelnīt.
  • risks. Protams, ne vienmēr investīcijas var atmaksāties, tāpēc viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē investīciju apmērus, ir tieši cilvēku gatavība riskēt. 

Savukārt, par gatavību investēt liecina 5 būtiskas pazīmes:

  1. ir pieejami brīvi lietojami līdzekļi, ar kuriem var veikt ieguldījumu;
  2. nav kredītsaistību, kas ietekmē ienākumu sadali;
  3. ir zināšanas par biržu un finanšu sektora darbības pamata principiem;
  4. ir sapratne par to, ka investēšanas rezultātus var redzēt ilgtermiņa procesā;
  5. ir vēlme par finanšu tirgus detalizētāku izprašanu.

Zini, ja Tev ir vismaz 3 šādas pazīmes, vari sākt apsvērt ideju, kur investēt. Investīcijas Latvijā notiek dažādos veidos. Kādi ir šie veidi? Par to lasi raksta turpinājumā!

Investīciju veidi

Lai izvēlētos, kur investēt, jāsaprot, kādi ir investīciju veidi. Kādi no pasaulē esošajiem ir populārākie?

Nekustamo īpašumu investīcijas

Lai ieguldītu naudu nekustamajos īpašumos, ir nepieciešams investēt ne mazāk kā 50 eiro. Tas nozīmē, ka  Tu ieguldi naudu kādas ēkas būvniecībā vai projekta attīstīšanā. Šādā situācijā, ņemot vērā ieguldīto naudu, investors pēc īpašuma pabeigšanas un pārdošanas/iznomāšanas saņem attiecīgu peļņas daļu, kas ir atrunāta, veicot investīciju.

Biznesa investīcijas

Finanšu investīcijas biznesā ir ilgtermiņa investīcijas. Lai šādā veidā investētu, jāvēršas pie kādas tiešsaistes investīciju platformas, kura specializējusies tieši šāda veida investīcijās. Tur iespējams aplūkot dažādus biznesa projektus, kas ir aprakstīti, iekļaujot to finansiālo pusi, un sniedzot tādējādi savu ieguldījumu. Šādas investīcijas tiek veidotas, balstoties uz pūļa finansējuma principiem.

Fondu investīcijas

Par fondu investīcijām ir zināms jau sen, jo tas ir senākais investīciju veids, kā arī sarežģītākais. Šādās finansēšanas vietās lielākoties cilvēki, kuriem trūkst zināšanu, piesaista zinošus speciālistus. Ja fondos ilgtermiņā tiek ieguldīta nauda, pastāv iespējamība vairāk nopelnīt, taču jārēķinās, ka var arī vairāk zaudēt. Šādam investīciju veidam ir savas priekšrocības, piemēram, iespēja brīvi rīkoties ar saviem ieguldījumiem, tos izņemot vai pārvirzot uz citiem fondiem, ja ir tāda vēlme.

Investīcijas

Kredītu investīcijas

Šis ir jaunākais investīciju veids. Arī šādā veidā pastāv savs risks un ir jāsaprot, ka ne vienmēr iespējams nopelnīt. Pastāv dažādas investīcijas kredītu jomā, un tās ir gan īstermiņa investīcijas, piemēram, ja tiek ieguldīts ātrajos kredītos, un ilgtermiņa, ja iegulda patēriņa vai hipotekārajos kredītos. Lai salīdzinātu investīcijas iespējas kādā no kredītiem, ienāc lendeeno.com. Tur, ievadot summu un laiku, kurā vēlies atgūt investīciju, vari iepazīties ar piedāvājumu vienuviet un redzēt, pie kādiem uzņēmumiem vērsties, lai to īstenotu ātri un vienkārši!

Written by

Магия искусства немыслима, так как я много лет посещаю многие художественные выставки. Каждый из них дал мне совершенно разные чувства и переживания. Анна-Мария поделится своим опытом и опытом с вами! С уважением, Игорь Cook