Dārgākie hobiji pasaulē

Dārgākie hobiji pasaulē

Ir svarīgi atrast hobiju, kas kalpos tev par labu atpūtas veidu un vienlīdz sniegs jaunas emocijas. Nav noslēpums, ka hobiji var būt dārgs vaļasprieks, jo regulāri ir nepieciešami jauni uzlabojumi, produkti, gadžeti utt. Tāpēc sākām domāt par to, kādi tad ir dārgākie hobiji pasaulē un kādas summas apgrozās tur.

Protams, ir svarīgi paturēt prātā to, ka hobija izmaksas ir relatīvas. Kas vienam ir dārgs, otram varbūt neliekas nemaz tik dārgs.

Šajā rakstā esam apkopojuši sarakstu ar to, kas mūsuprāt, ir dārgākie hobiji pasaulē un cik daudz naudas uz tiem sanāktu iztērēt. 

Mākslas kolekcionēšana

Dārgākie hobiji pasaulē

Daudziem cilvēkiem māksla ir skaistuma un iedvesmas avots. Taču mākslas kolekcionēšana var būt arī viens no dārgākajiem hobijiem pasaulē. Vairāk par šo hobiju lasi mūsu rakstā Pasaules dārgākās gleznas.

Viena glezna vai skulptūra var maksāt desmitiem tūkstošu dolāru, un pat nelieli to uzlabojumi var ātri vien sakrāt milzu izmaksas. Turklāt mākslas darba vērtība laika gaitā var ievērojami svārstīties. Līdz ar to kolekcionāriem ir jābūt gataviem veikt ievērojamus finanšu ieguldījumus, ja viņi vēlas izveidot jēgpilnu kolekciju.

Neskatoties uz augstajām izmaksām, daudzi cilvēki uzskata, ka mākslas kolekcionēšana ir vērtīga pieredze. Tas ne tikai sniedz viņiem piekļuvi apbrīnojamiem un bieži vien unikāliem darbiem, bet arī ļauj viņiem atbalstīt māksliniekus un veidot saikni ar mākslas pasauli.

Burāšana ar jahtu

jahtas brauciens hobijs

Vēl viens dārgs hobijs ir burāšana ar jahtu. Šai izklaidei parasti ir nepieciešama liela jahta, kā arī apkalpe tās uzturēšanai. Vidējās jahtas iegādes un uzturēšanas izmaksas var viegli sasniegt miljoniem dolāru. Tas, protams, ir atkarīgs no jahtas lieluma.

Bet tiem, kam patīk jūra, nav nekas līdzīgs pieredzei, braucot ar savu jahtu. Vējš matos, saule uz sejas un viļņi, kas triecas pret korpusu – tā ir uzmundrinoša sajūta.

Burāšana sniedz arī unikālu iespēju redzēt pasauli no citas perspektīvas. Kad atrodies uz jahtas, vari izpētīt attālos līčus un pamestas salas, kas nav pieejamas pa sauszemi.

Lēkšana ar izpletni

Dārgākie hobiji pasaulē

Nekas līdzinās sajūtai, izlecot no lidmašīnas un brīvi krītot pa gaisu lejā. Protams, izpletņlēkšana ir arī dārgs hobijs.

Tipisks lēciens var maksāt no 200 līdz 300 dolāriem, un tas neietver aprīkojuma nomas vai nodarbību izmaksas. Dārgākais izpletņlēkšanas veids ir tāds ko sauc par ‘’wingsuits’’. 

Izpletņlēcējs valkā kombinezonu ar siksnu piedurknēm, kas pazīstams kā spārnu tērps, kas optimizē pacelšanos. Šis ekstrēmais sporta veids ļauj izbaudīt slīdēšanas sajūtu, nevis vienkārši brīvu kritienu. Spārnu tērps maksā aptuveni 1200 dolārus.

Lidošana ar gaisa balonu

lidojums ar gaisa balonu

Nākošais dārgais hobijs, kas vienlīdz sniedz neaizmirstamas emocijas, ir lidojums ar gaisa balonu. Šisir hobija veids, kas ir ērti pieejams arī Latvijā. Ikviens interesents var iegādāties lidojumu ar gaisa balonu.

Lidojuma ar gaisa balonu priekšrocības ir tādas, ka tu vari redzēt pasauli no cita skatpunkta un tev nav jāuztraucas par laikapstākļiem. Ja ir skaidra diena, varēs redzēt kilometriem tālu, lielā  attālumā visos virzienos.

Un vislabākais ir tas, ka par spīti mītiem, lidojums ar gaisa balonu ir diezgan droša izklaide. Tātad, ja meklē neaizmirstamu veidu, kā pavadīt savu brīvo laiku, kāpēc gan nepamēģināt.

Jāšana ar zirgu

Dārgākie hobiji pasaulē

Jāšana ar zirgu ir dārga izklaide, taču tā var būt ļoti jautra. Ir daudz dažādu zirgu izjādes veidu, sākot no iejādes un beidzot ar pasākumu, konkursu un zirgu skriešanās sacīkstēm. Izjādes ar zirgiem var būt lielisks veids, kā atpūsties un vingrot. Ja domā par izjādēm ar zirgiem, ir dažas lietas, kas jāpatur prātā.

Pirmkārt, būs jāiegādājas vai jāiznomā zirgs, un būs jāmaksā par nodarbībām. Otrkārt, izjādes ar zirgiem ir laikietilpīgas. Katru nedēļu būs jāvelta vairākas stundas zirga kopšanai un jāšanai.

Visbeidzot, ir arī jāapzinās riski un jāveic piesardzības pasākumi, lai paliktu drošībā, kamēr notiek izjāde. Neskatoties uz izmaksām un laika apņemšanos, izjādes ar zirgiem ir lielisks hobijs tiem, kas meklē izaicinošu un atalgojošu pieredzi.

Vīna kolekcionēšana

vīna kolekcija hobijs

Vīna kolekcionēšana ir vēl viens hobijs, kas iederēs starp sarakstu, kas ir dārgākie hobiji pasaulē. Daudziem kolekcionāriem prieku sagādā ne tikai retu un vērtīgu vīnu iegūšana, bet arī iespēja tos dzert. Vairak par to lasi rakstā Vīns un ēdieni.

Protams, vīna kolekcionēšana prasa arī zināmas zināšanas un prasmes. Lai gan nav stingru noteikumu, kolekcionāri parasti cenšas koncentrēties uz vīniem, kurus viņiem patīk dzert un kuriem, viņuprāt, ir potenciāls labi novecot.

Tas var būt sarežģīts līdzsvarošanas pasākums, jo daži no iekārojamākajiem cuvée vīniem ir arī daži no dārgākajiem vīniem. Bet tiem, kas vēlas pildīt mājasdarbus un patiesi investēt savu laiku zināšanās par vīnu, tā kolekcionēšana var būt garšīgs un atalgojošs hobijs.

Šis varētu būt stilīgs hobijs, ar ko iepazīstināt jubilāru svētkos. Hobijs varētu būt vērtīga dāvana dzimšanas dienā, par to vairāk rakstā Mens 40th birthday.

Niršana ar akvalangu

niršanas hobijs

Niršana ar akvalangu ir viens no populārākajiem hobijiem pasaulē, taču tas ir arī viens no dārgākajiem. Niršanas aprīkojuma izmaksas var viegli pārsniegt 1000 dolārus, un arī niršanas nodarbību cena var būt diezgan augsta.

Turklāt niršanas pasācieni var būt diezgan dārgi, jo ir jāņem vērā ceļa izmaksas uz attālām vietām. Tā rezultātā niršana ar akvalangu parasti ir hobijs, kas ir paredzēts tiem, kam ir ievērojams rīcībā esošo ienākumu apjoms.

Tomēr tiem, kas to var atļauties, niršana ar akvalangu var būt neticami aizraujoša pieredze. Nav nekas līdzīgs zemūdens pasaules izpētei, un niršana ar akvalangu sniedz unikālu iespēju redzēt lietas, kuras lielākā daļa cilvēku nekad neredzēs.

Nu jau zini, kuri ir dārgākie hobiji pasaulē pēc mūsu topa. Taču to vēl ir tik ļoti daudz.

Par to, kādi hobiji vēl ir vieni no dārgākajiem pasaulē, izlasi rakstā Dārgākie hobiji

Written by

Магия искусства немыслима, так как я много лет посещаю многие художественные выставки. Каждый из них дал мне совершенно разные чувства и переживания. Анна-Мария поделится своим опытом и опытом с вами! С уважением, Игорь Cook